Amaryllis

Čím jsou Vánoce blíže, tím rychleji stoupá zájem o amaryllisy, a to nejen řezané, ale i v květináčích. Celkovou nabídku najdete u nás na webshopu. Celkově péče o amaryllis nemusí být obtížná. Proto jsme pro vás připravili dva důležité tipi, jak se o ně správně postarat.

Amaryllis je v zásadě obyčejná cibulovina, stejná jako cibule tulipánu, která květe v přírodě na jaře. Jedná se o cibulovinu, která má relativně malou potřebu slunečního světla, a proto se ji v lesích daří dobře. To inspirovalo lidi ke pěstování Amaryllisu v interiéru, a to nejprve jen na jaře, ale později i v zimě. Ak pěstujeme amaryllis u sebe doma, musíme mu vytvořit stejné podmínky jako má v přírodě.

 

TEPLOTA

Této květině se začíná dařit při teplotách připomínající jaro, a to zhruba mezi 15 a 25 stupňů. Co dobře koresponduje s teplotou v naši místnosti. Při teplotách, které jsou výrazně vyšší, přestane brzy kvést, a při nízkých teplotách květnout zase ani nezačne. Proto pro péči o amaryllis je důležitá dobrá, mírná teplota.

Amaryllis teda květe při pokojové teplotě. Pokud stále udržujete stálou pokojovou teplotu, květy amarylisu se začnou pomaly otevírat. Určitě se vyhýbejte místu nad topením nebo radiátorem. Příliš vysoká teplota této cibuly jen uškodí. Současně, relativně chladné místo ji může také ublížit. Proto nejideálnější teplota pro blaho amaryllisu je mezi 15 a 20 stupňů. Tehdy má tendenci déle kvést. Samozřejmě, vyhýbejte se skutečnému chladu nebo mrazu.

 

ZALÉVÁNÍ

Amaryllis je rostlina, která potřebuje pravidelnou zálivku během její rozkvětu. Pokud je stonek delší než vaše prsty, je rostlina dostatečně veliká nato, aby byla postříkávaná vodou. Pravidelně zalévejte amaryllis, ale současně zabraňte tomu, aby byla cibulka mokrá, což vede přímo k hnilobě. Pokud je květináč příliš vlhký až mokrý, přesaďte cibulovinu do jiného květináče. Pokud se budete o svůj amaryllis správně starat, bude vám přinášet radost velmi dlouho.

Zdieľaj: