JAK SI VYROBIT ADVENTNÍ VĚNEC V TŘECH KROCÍCH

V tuto neděli nám začíná první advetní neděle, a když jste trošku kreativní, zručný a máte chuť si vytvořit váš jedinečný a originální advetní věnec, nabízíme vám návod ve třech krocích jak na to. Květiny velkoobchod nabízí na svém webshopu živé adventní věnce v různých velikostech, od průměru kruhu 30 cm až 60 cm, ale také pro větších odvážlivce i věnec v průměru jeden metr. Takže pojďme na to.

CO POTŘEBUJEME?
• Věnec, v našem případě ze živých jehliček
• Čtyři svíčky správné velikosti
• Vánoční koule a jiné dekorace
• Železný drát a kleště
• Lepicí pistole
• Zapalovač, abychom si mohli rozsvítit svíčky

1. KROK – VÝBĚR VĚNCE
Zaprvé je třeba dobře popřemýšlí, kde bychom chtěli věnec jako dekoraci dát. Může nám ozdobit nejen místnosti uvnitř, ale i venkovní prostory domu. Věnec si můžete pověsit na dveře, položit na okno, na zeď nebo je použijete jako krásný doplněk na svátečním stole. Zadruhé je třeba si rozmyslet jak veliký adventní věnec byste chtěli vytvořit, a zda na něj budete mít místo. Jak jsem se již v úvodu zmiňovala, je možné koupit věnec v různých průměrech. Dokonce i v průměru jednoho metru. Menší průměry adventních věnců krásně dotvářejí vánoční atmosféru na stolech nebo zavěšené na interiérových dveřích. Velké věnce se hodí buď do rozsáhlých interiérech, kde mohou vyniknout, nebo je můžeme zavěsit na vchodové dveře, kde je budou mít možnost obdivovat všichni kolemjdoucí.

2. KROK – VÝBĚR A PŘIPEVNĚNÍ SVÍČEK
Svíčky jako dekoraci na adventní věnec použijeme pouze v tom případě, pokud si ho nebudeme chtít pověsit na dveře, či stěnu. Než se vydáte do obchodu pro výběr svíček a ostatní dekoraci na adventní věnec, měli byste popřemýšlet, do jakého barevného odstínu byste chtěli svůj věnec ozdobit. Barva Vánoc je již tradičně bílá barva spojovaná se sněhem, a pak jsou to červená a zlatá. Svíčky takové barvy nejlépe vyniknou na zeleném podkladu věnce. V současnosti si můžeme i svíčky koupit v různých velikostech a tvarech. Na ozdobu adventního věnce můžeme tedy použít i svíčky ve tvaru koule, nebo v klasickém tvaru oválu nebo kužele. Nejjednodušší metoda, jak připevnit svíčky na věnec, je si pořídit přímo na svíčky určené držáky, které se dají zapíchnout do věnce. Druhá metoda je za pomoci dvou stejně velkých železných drátů, jejichž jeden konec se upevní do svíčky a druhej do věnce.

3. DEKORACE
Pokud jsou všechny čtyři svíčky připevněné na věnci, můžete zdobit! Na zdobení můžete použít všechny možné dekorace jako vánoční koule, dřevěné hvězdy, bavlněné kuličky, ale také například barvené šišky. Na zdobení a upevnění dekorace je nejlepší lepidlo. Pokud nemáte lepicí pistoli, můžete použít i drát jako při svíčkách.

Et voilà, váš adventní věnec je hotový a připravený! Co musíte ještě udělat, je jen zapálit svíčky!

Zdieľaj: