Typické květiny podzimu

Pokud myslím na podzim a podzimní počasí, nezahlcuje mě smutek z toho, že se letní období už skončilo, ale radost z toho, že opět budu moci být svědkem pestrosti barev, které nám příroda na podzim nabízí. Nejen květinové velkosklady, ale i květinářství hrají všemi odstíny podzimních barev. Na podzim dominuje především hnědá, červená, oranžová a žlutá barva. Sestavila jsem pro vás seznam řezaných květin, které by v květinářstvích na podzim neměly chybět.

 

CHRYZANTÉMY

Chryzantéma, ať už jako hrnková nebo řezaná rostlina, je velmi nenáročná na péči. Květiny chryzantémy kvetou do různých tvarů a mohou mít podobu sedmikrásky, velkých Pompon, malých knoflíků nebo jehlic. Dodávají se nejen v široké škále tvarů, ale i velikostí a ve velmi široké škále barev. Hodí se pro každou příležitost a zkrášlí každou kytici květin.

 

SLUNEČNICE

Slunečnice nebo Helianthus je krásný mohutný květ, jehož název je odvozen z řeckých slov helios, což znamená slunce a anthos, což je v překladu květ. A není ani divu. Žluté slunečnicová květy opravdu připomínají teplé sluneční paprsky a dokáží ohřát každou místnost.

 

HORTENZIE

Hortenzie jsou velmi oblíbenými květinami, nejen do svatebních kytic, ale i do zahrad. Ceníme si je zejména kvůli jejich mohutnému květu, které sestává z malých lupínků úzkého hvězdicovitého tvaru. Hortenzie rozptyluje lehkou sladkou vůni a je skutečnou barevnou senzací pro naše oči a duši.

 

DUBOVÝ LIST

Právě dubové listy dodávají kytici ten pravý podzimní vzhled. Jsou dostupné nejen ve své přirozené barvě, ale i ve všech podzimních odstínech. Dobarvují se do odstínů červené, žluté nebo oranžové barvy, a tak zpestří nejen kytici, ale i podzimní dekoraci.

 

DAHLIA

Dahlie nebo jiřiny patří k oblíbeným květinám mnoha nevěst. Existuje jich nespočet druhů a oblibu nevěst si získali hlavně díky jejich velmi široké škále barev, která začíná u bílé a končí u černé barvě. Dalším jejich poznávacím znakem je obrovské množství okvětních lístků, které vyrůstají od středového terče pravidelně na všechny strany.

 

PHYSALLIS

Physallis nebo mochyně je velmi zajímavá rostlina ještě se zaujúmavejšími květy. Jejich květy mají tvar lampionů. Některé mochyně jako židovská třešeň je exotická vitamínová bomba. Mochyně, které najdete u nás su dekorativní a jejich květy mají nádhernou oranžovou barvu. Lampiónikové květiny u nás na webshopu koupíte i zvlášť.

Zdieľaj: