Zamioculcas a Sansevieria

Každý z nás má rád, když jeho pokoj zdobí krásné květiny. Vnášejí kousek přírody a čistí vzduch v naší domácnosti. Ale když už jde o jejich péči, tak to je už něco jiného. Né každý z nás má nadáni staret se o květiny. Kvůli pracovní vytíženosti buď je nestíháme zalévat, stříhat staré větvičky nebo na nich úplně zapomeneme a vzpomeneme si až když už je příliš pozdě. Jo, některé rostliny to mají s lidma těžké.

Kde máme tedy sehnat takové květy, které nevyžadují nadměrnou péči? Určitě tím však nemyslíme umělé květiny. Potřebujeme najít nenáročné pokojové květiny.

Jako první se nám vnucuje slovo kaktusy.

Ano, kaktusy nebo odborně sukulenty jsou jednou z možností. Nevyžadují velký přísun vody čímž dokáží přežít i naši zapomnětlivost. Potřebují především dostatek světla a o ostatní se již postarají samy. Jsou to takové vděčné květiny, a jsou ideálni jako narozeninové dárky.

Zamioculas

Dalšími květinami, které hravě přežijí nástrahy pracovne vytěženého majitele, je Zamioculcas.

Tato rostlina je opravdu nenáročná na naši péči. Jediné co musíme dodržovat při jejím pěstování, je nevystavovat ji velkému chladu a nadměrné vlhkosti. V zimě bychom ji měli zalévat jen střídměj. Vyžaduje si i dostatek světla, ale na druhou stranu hravě přežije i nějaký ten méně světlejší kout, ve kterém ji zapomenete.

Tchýnin jazyk

Další květinou je tchýnin jazyk, ale ne skutečný tchýnin jazyk, i když ten dokáže přežít cokoliv. Jde o květinu s názvem Sansevieria, která je u nás známá právě jako tchýnin jazyk. Tato rostlina roste převážně v sušším prostředí a její potřeba častého zalévání je opravdu nízká. Má válcovité a vysoké sytě zelené listy.

Při všech těchto rostlinách však nelze zapomínat na jednu důležitou věc. I když si ke svému životu nevyžadují vysokou pozornost a dokáží přežít i s menším množstvím vody, tak přežít zcela bez vody nedokážou. Takže nezapomeňte je občas zalévat, protože jinak vám zahynou. Pokud byste si chtěli objednat některé z květin podívejte se na naš eshop.

 

Zdieľaj: